Medytacja

Medytacja buddyjska to precyzyjna metoda pracy z umysłem. Uspokaja umysł i uniezależnia go od zmieniających się nieustannie warunków. Celem medytacji jest uwolnienie umysłu od wszelkich słabości i ograniczeń oraz rozwinięcie w pełni wszystkich jego doskonałych właściwości, szczególnie nieustraszonej mądrości, spontanicznej radości i aktywnego współczucia. Medytacje Diamentowej Drogi działają na zasadzie identyfikacji z doskonałymi właściwościami umysłu, z którymi łączymy się poprzez symboliczne, oświecone formy lub za pomocą głębokiej koncentracji i obserwacji wewnętrznych stanów i samego umysłu, który je przeżywa. W medytacje Diamentowej Drogi angażujemy zarówno ciało, mowę, jak i umysł. Regularna praktyka sprawia, że w coraz większym stopniu wszystko, co się wydarza, jest przeżywane jako świeże i interesujące, a działanie dla dobra innych staje się naturalne i spontaniczne.

Pierwszy raz?

Nowe osoby zapraszamy w czwartki na 19:00 na krótkie wprowadzenie dotyczące podstaw buddyzmu. Opowiemy zarówno zarówno o celu jaki próbujemy osiągnąć oraz jakie metody do tego używamy. Chętnie odpowiemy na pojawiające się pytania. Po wprowadzeniu zapraszamy na prowadzoną w języku polskim buddyjską medytację. Udział w medytacji jest wolny od jakichkolwiek opłat i nie wymaga żadnych przygotowań.

Co po medytacji?

Po medytacji wszystkich chętnych zapraszamy na herbatę i poczęstunek przy wspólnym stole. To również dobry czas na zadawanie pytań oraz obserwację buddystów w swobodnej sytuacji 😉

Więcej informacji o buddyzmie i medytacj: buddyzm.pl    


Wspólna medytacja

Czwartki - 19:30

Z powodu sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce oraz zgodnie z zaleceniem Zarządu Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Lini Karma Kagyu, wszystkie wspólne medytacje, wykłady oraz aktywności w naszym ośrodku zostają zawieszone do odwołania.

Dziękujemy za zrozumienie.